Svatba je událostí vašeho života. Většinou se koná jen jednou za život a proto jí chceme mít všichni co nejlépe nachystanou a zorganizovanou. Dospělé osoby mají na svatbě o zábavu většinou postaráno v dobrém slova smyslu. Dospělí svatebčané se baví při tanci, u jídla a pití, při nejrůznějších zábavách, které mohou nachystat svatební hosté. Ale co takové děti? Aby rodiče nemuseli své děti stále hlídat a děti byly zabavené po co nejdelší dobu je vhodné myslet na zábavu na svatbě pro děti předem.

Vždyť už za našich babiček platilo motto „kdo si hraje, nezlobí“. A na svatbě to platí dvojnásob. Na začátek je však vhodné si nejprve nachystat seznam svatebních hostů a zjistit, kolik dětí se na svatbě bude vyskytovat. Dobré je si také poznačit věk dětí. Přeci jen je něco jiného zabavit 5ti leté dítě a 10-12ti leté dítě. Díky tomu snadno zjistíte pro koho zábavu na svatbu plánujete.

Skákací hrad jako zábava pro děti na svatbu

Skákací hrady na svatbu jsou čím dál populárnější. Děti znají skákací hrady z poutí a mají je v oblibě. Zde je opět důležité vrátit se zpět k předchozímu odstavci. Kolik a jakého věku budete mít na svatbě dětí. Ne všechny skákací hrady jsou vhodné pro děti například 8-10-12 let. Profesionální skákací hrady pro děti jsou skvělou volbou právě jako zábava na svatbu pro děti. Děti se ve skákacím hradu vyblbnou a unaví. A tím slovem unaví, věřte se skutečně dost. Skákaní ve skákacím hradu je velmi náročné. O to dřív pak děti odpadnou a rodiče si mohou užívat svatby po zbytek večera naplno.

Velkou výhodou skákacího hradu je také jeho možnost umístit jej téměř kamkoliv na pozemku, kde se svatba koná. Stačí jen, aby byl pozemek alespoň trochu rovný.

Zábava pro děti na svatbu

U menších dětí je chystaná zábava na svatbu relativně jednodušší. Často si můžete vystačit s dětským koutkem, základními hrami nebo nachystat omalovánky a pastelky. Avšak počítejte s tím, že svatba trvá celé odpoledne (mnoho hodin) a děti bude plánovaná zábava lákat jen chviličku. V nejlepším případě se jim budete muset věnovat po velkou část svatby.

Při samotném výběru svatebního místa je dobré myslet právě na děti a velkou výhodou je pokud se v místě svatby nachází zahradní herní sestava. Tyto sestavy známé všichni ze svých zahrad a zahrad mateřských školek. Takováto sestava zabaví děti také na nějakou dobu a odlehčí svým rodičům. Ne všude se však takováto zahradní sestava nachází.

Alternativní zábava na svatbu pro mnohé děti

Samozřejmě existuje plno jiné zábavy na svatbu, které zabaví nejen vaše děti, ale také plno dětí vašich přátel.

  • Například můžete předem na pozemku (v restauraci) poschovávat nejrůznější předměty a udělat dětem „bojovku“ v podobě hledání a plnění úkolů.
  • Fotografický koutek s využitím rekvizit je také velkou zábavou. Fotografické koutky většinou poskytují samotní fotografové, kteří jsou na svatbu domluveni.
  • Hraní u stolu spolu s tvůrčím koutkem. Při této zábavě se dá vyrábět věci z papíru, plastelíny, písku apod. Zde je představivost na místě a každá svatba můžete být v tomto originální.

Dobře zvolená zábava na svatbu pro děti ušetří mnoha rodičům plno starostí a svatbu si tak budou moci mnohem více užít. Děti ke svatbám prostě patří a je proto dobré na jejich zábavu myslet dopředu. Využijte naší nabídky pronájmu skákacího hradu nejen na svatbu, ale také na rodinné oslavy, firemní akce apod.