Skákací hrady jsou skvělou atrakcí pro děti na oslavách, svatbách, obecních nebo rodinných akcích. Aby byla jejich instalace, používání a údržba pro vás co nejjednodušší, připravili jsme pro vás praktické rady a tipy z nejčastějších dotazů, které nám pokládáte ohledně skákacích hradů a skluzavek.
- Kolik stojí pronájem skákacího hradu?
- Spotřeba elektřiny skákacího hradu?
- Jak dlouho trvá nafouknout skákací hrad?
- Lze umístit skákací hrad do interiéru?
- Jak nafouknout skákací hrad?
- Rady a tipy jak vyčistit skákací hrad?
- Jak složit skákací hrad?
- Jak zalepit skákací hrad?
Kolik stojí pronájem skákacího hradu?
Cena pronájmu závisí na velikosti a typu skákacího hradu. Pokud hledáte nejlevnějších variantu, tak se jedná o skákací hrad typu Happy Hop, které jsou „hobby“ a jsou určené pro menší počet malých dětí. Od toho se odvíjí cena pronájmu skákacího hradu, která se nejčastěji pohybuje v rozmezí 800-1000,-Kč/den.
Profesionální skákací hrad (v naší půjčovně skákacích hradů najdete jen a pouze profesionální skákací hrady) je samozřejmě dražší. Avšak pronájmy kvalitních skákacích hradů začínají v naší půjčovně Hradprodeti.cz už na ceně 1500,-Kč/den u malých hradů. Cena většiny našich hradů a skluzavek je v rozmezí 3000-3500,-Kč/den. Podívejte se na kompletní ceník pronájmu skákacích hradů naší půjčovny Hradprodeti.cz
Spotřeba elektřiny skákacího hradu?
Spotřeba elektrické energie je u skákacích hradů dána především spotřebou fukaru. Fukar, který udržuje hrad nafouknutý a musí běžet po celou dobu užívání skákacího hradu, má obvykle výkon 700 až 1500 Wattů. Velké skákací hrady pak mají výkon fukaru okolo 2000 Wattů. Při nepřetržitém provozu po dobu 8 hodin může spotřebovat 5.6–12 kWh, což odpovídá přibližně 64–96 Kč za den při ukázkové ceně elektřiny 8,-Kč/kWh.
Jak dlouho trvá nafouknout skákací hrad?
Doba nafouknutí skákací atrakce závisí na velikosti. Menší modely skákacích hradů se nafouknou za 1–2 minuty, zatímco větší atrakce mohou potřebovat k nafouknutí i 3–4 minut. Většina našich skákacích hradů je nafouknuta za 2 minuty. Zprovoznění skákacího hradu tak zabere skutečně malou chvíli. Trochu složitější je samotný úklid a sbalení atrakce.
Lze umístit skákací hrad do interiéru?
Pokud chcete půjčit skákací hrad do interiéru (např. Sokolovna, tělocvična apod.), zvažte:
- Výšku stropu – většina hradů potřebuje alespoň 4–5 metrů výšku stropu.
- Povrch podlahy – na povrchu až tolik nezáleží. Pod naše skákací hrady vám zdarma zapůjčíme ochranou plachtu.
- Ukotvení hradu – při skákací dětí v atrakci dochází k jejímu posunu po podlaze. Proto je vhodné promyslet, jestli lze skákací hrad pomocí kurten / provazů lze ukotvit například k žebřinám, sloupkům a jiným pevnějším věcem. Skákací hrad v interiéru nemusí být ukotven, ale je nutné jej pak občas posunout apod.
- Hlučnost ventilátoru – ve vnitřních prostorech je nutné pak počítat s hlučností ventilátoru. Proto je vhodné skákací hrad umístit například do jiné místnosti, než se odehrává oslava. Popřípadě za roh zdi, závěsu apod. Někdy lze jen umístit fukar do dveří druhé místnosti, ačkoliv hrad se nachází ve velké místnosti..
Jak nafouknout skákací hrad?
Nafouknutí skákacího hradu je rychlé a snadné:
- Rozložte hrad na rovnou plochu bez ostrých předmětů a kamenů.
- Připojte elektrický fukar k nafukovacímu otvoru (tzv. rukávu skákacího hradu). Nutné je dobře zajistit rukáv k hrdlu fukaru, aby nedošlo k jeho uvolnění.
- Uzavření vypouštěcích otvorů skákacího hradu.
- Zapněte fukar – hrad se začne rychle plnit vzduchem.
- Po úplném nafouknutí zkontrolujte, zda jsou všechny otvory a rukáv hradu pevně utažené.
- Děti si nyní mohou naplno užívat nafukovací atrakce.
Rady a tipy jak vyčistit skákací hrad?
Čistění skákacího hradu je relativně alchymie. Především pak barvy z malování na obličej, pokud se neodstraní během pár desítek minut, tak dojde k jejich „zapečení“ a už nejdou téměř nikdy odstranit bez známek zašpinění. Můžete však při čištění skákacího hradu postupovat následovně:
- Po použití atrakce odstraňte nečistoty (listí, trávu, bláto).
- Umyjte povrch teplou vodou s běžným saponátem.
- Nechte důkladně vyschnout, aby se zabránilo vzniku plísní.
- Při větším znečištění lze použít dezinfekční prostředek vhodný pro dětské atrakce.
V naší půjčovně skákacích hradů provádíme čištění a dezinfekci jednotlivých hradů několikrát do roka. Při velkém znečištění používáme „vlastní“ čistící prostředky, které jsou schopné odstranit většinu znečištění. Na správnou kombinaci čistících prostředků jsme přicházeli několik let a proto složení čistícího prostředku na skákací hrady nedáváme volně k dispozici. Děkujeme za pochopení.
Jak složit skákací hrad?
Složení a sbalení skákacího hradu je trochu složitější záležitost. Pokud však máte zkušenosti s balením například většího stanu na kempování, tak vám sbalení skákacího hradu nebude dělat problém. Postup složení skákacího hradu je následující:
- Po vypnutí fukaru povolte rukáv hradu z fukaru a otevřete vypouštěcí otvory hradu. Hrad se postupně samovolně vyfoukne.
- Narovnejte povrch hradu do klasického tvaru čtverce nebo obdélníku, aby nevznikly záhyby.
- Nejčastěji se hrad skládá tím způsobem, že se přeloží na půl nebo na třetiny tak, aby dole i nahoře byla podlaha skákacího hradu.
- Poté se od jednoho konce začne pevně rolovat (jako v minulosti spací pytel). Vzniklý válec se následně zafixujte popruhy. Někdy se může na skákací hrad nasunout ochranný obal.
Jak zalepit skákací hrad?
Pokud dojde k poškození hradu, lze ho opravit. Avšak laické myšlení je, že se skákací hrady lepí. Lepení skákací hradu lze využít při poškození v ploše materiálu. K tomuto poškození dochází málokdy. Profesionální skákací hrady jsou šité speciálními nitěmi. Díky tomu je zaručen správný tlak v nafukovací atrakci. V 90% případů dochází k poškození skákacího hradu ve švech hradu. Některé spoje jsou vlivem skákání velmi namáhavé a mohou být poškozeny. Tyto spoje se nelepí, ale opravují se opětovným šitím, které je někdy velmi náročné.
Při menším poškozením v ploše hradu lze využít tohoto postupu:
- Najděte díru pomocí mýdlové vody – unikající vzduch vytváří bublinky.
- Osušte a očistěte poškozené místo.
- Použijte speciální lepidlo na PVC nebo opravnou záplatu.
- Nechte lepidlo zaschnout alespoň 24 hodin před dalším použitím.
Pokud máte poškozený profesionální skákací hrad, nově nabízíme možnost opravy skákacích hradů. Cena opravy skákacího hradu se velmi liší podle rozsahu jeho poškození. Některé ceny opravy skákacích hradů se mohou pohybovat v cenách 3000-5000,-Kč. Složitější opravy (vypouklé skákací plochy, velké díry a otvory v rozích apod.) se cenově pohybují okolo 5000-10 000,-Kč. Nutná je konzultace a případná fotodokumentace poškození pro stanovení přesnější ceny opravy.
Rady a tipy ohledně skákacích hradů (viz. Wikipedia) budeme postupně rozšiřovat a doplňovat. Děkujeme za pochopení. V případě zájmu se na nás můžete obrátit.